Treningi

NOWY NABÓR, STYCZEŃ 2020

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozpocząć treningi sportów walki lub crossfit.

Pierwszy darmowy trening, szeroka oferta zajęciowa: Boks, Kickboxing, Krav Maga, CrossFit, Kalistenika i MMA, profesjonalni trenerzy z pasją i doświadczeniem, autorskie metody treningowe, niepowtarzalny klimat.

Nie trzeba się zapisywać. Wystarczy przyjść i dołączyć do uniqalnej sportowej rodziny!

KICKBOXING

sport walki cechujący się wykorzystaniem uderzeń i kopnięć. Powstawał równolegle w Japonii i w USA w latach 60. i 70. XX wieku. Typowe dla kickboxingu techniki to m. in.: uderzenia pięścią (proste, sierpowe, haki, backfisty), kopnięcia (proste, boczne, okrężne, opadające, obrotowe, z wyskoku), kopnięcia kolanami. Trening rozwija umiejętności fizyczne jak: siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość, poczucie rytmu.

BOKS 

sport polegający na walce jedynie przy użyciu pięści. Podstawowy element techniki w walce bokserskiej to ciosy (sierpowe, proste, haki), zadawane w przednie i boczne części głowy do linii uszu oraz powyżej pasa. Trening polega na pracy nad koordynacją, wytrzymałością siłowo-kondycyjną, refleksem, siłą oraz techniką, także przy pomocy urządzeń jak worki treningowe czy gruszki bokserskie.

KARATE 

tradycyjne jest sztuką samoobrony, która wyodrębniła się z uprawianego w Japonii budo (sztuka wojenna). Najbardziej znanym i popularnym rodzajem tego sportu walki jest Karate kyokushin. W dosłownym tłumaczeniu oznacza dążenie do poznania prawdy. Cechą charakterystyczną kyokushin jest walka prowadzona według ściśle określonych reguł zapewniających bezpieczeństwo ćwiczących, ale pozwalająca również nabrać rzeczywistych umiejętności odpowiedniego reagowania w sytuacji atak – obrona.

KRAV MAGA

izraelski system samoobrony, opierający się na technikach maksymalnie prostych, a przez to skutecznych w działaniu. W języku hebrajskim oznacza „walkę wręcz”. Trening polega na nauce pchnięć i dźwigań, uderzeń i kopnięć na okolice gardła, oczu, potylicę, czy strefę krocza oraz na pracy nad wytrzymałością siłowo-kondycyjną oraz koordynacją ruchową. System skupia się na rzeczywistych sytuacjach, kontratakach i umiejętności realnej samoobrony.

MMA 

mieszane sztuki walki, dyscyplina w której zawodnicy walczą za pomocą technik i taktyk sportowych zaczerpniętych z wielu różnych sztuk walki: boksu, zapasów, judo, kick-boxingu czy ju-jitsu. Można stosować wszelkiego rodzaju dźwignie, uderzenia, kopnięcia, rzuty, ciosy i duszenia.

FIGHT READY 

specjalistyczny trening motoryczny, opracowany pod kątem sportów walki, poświęcony szlifowaniu fundamentalnych podstaw ruchu, budowaniu siły funkcjonalnej, poprawie dynamiki. FIGHT READY to zajęcia stworzone w oparciu o program Phila Daru znanego powszechnie jako Daru Strong, guru przygotowania fizycznego zawodników w AMERICAN TOP TEAM, trenera takich zawodników jak m.in. Joanna Jędrzejczyk, King Mo Lawal, Tecia Torres czy Amanda Nunes.

CROSSFIT 

wytrzymałościowo-siłowy system treningowy, którego głównym celem jest holistyczny rozwój ogólnej sprawności fizycznej. Treningi skupiają się na poprawie sprawności układu sercowo – naczyniowo – oddechowego, wytrzymałości siłowej, gibkości, zwinności, szybkości i koordynacji ruchowej. Crossfit cechuje wysoka intensywność, zmienność i ruchy funkcjonalne z wykorzystaniem  ciężaru własnego ciała oraz sprzętu, m.in. sztang, kettli, piłek lekarskich, skrzyń, kółek gimnastycznych.

KALISTENIKA

trening siłowy oparty na ćwiczeniach z wykorzystaniem masy własnego ciała. Angażuje do pracy wszystkie partie mięśniowe, doskonale wpływa na cały organizm, wspiera koordynację ruchową i uczy panowania nad ciałem. Podstawowymi ćwiczeniami w treningu są pompki, podciągnięcia, przysiady, brzuszki. Kalistenikę możemy śmiało uznać za archetyp dzisiejszych treningów. Jej korzenie pochodzą ze starożytnych potęg – Grecji i Rzymu. Najlepszym przykładem siły i sprawności jaką można zyskać uprawiając kalistenikę są Spartanie, którzy wykorzystywali tą technikę, przygotowując się do walk. Kalistenikę w klubie prowadzą instruktorzy Ghetto Workout.

TRENINGI DLA SENIORÓW

zajęcia przeznaczone dla osób 60+, łączące elementu fitnessu i rehabilitacji. Aktywność fizyczna pozwoli seniorom zadbać o właściwą kondycję, zminimalizuje skutki przeciążenia układu ruchu, poprawić elastyczność mięśni i ruchomość stawów, pomoże w schorzeniach kręgosłupa, doda siły, potrzebnej także w codziennych czynnościach, a także korzystanie wpłynie na zdrowie psychiczne! Zajęcia są darmowe.

Close Menu
×