Treningi

NOWY NABÓR, CZERWIEC 2020

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozpocząć treningi sportów walki lub crossfit.

Pierwszy darmowy trening, szeroka oferta zajęciowa: Boks, Kickboxing, Krav Maga,  Judo, Karate, CrossFit, Animal Flow, Kalistenika, BJJ i MMA, profesjonalni trenerzy z pasją i doświadczeniem, autorskie metody treningowe, niepowtarzalny klimat.

Nie trzeba się zapisywać. Wystarczy przyjść i dołączyć do uniqalnej sportowej rodziny!

KICKBOXING

sport walki cechujący się wykorzystaniem uderzeń i kopnięć. Powstawał równolegle w Japonii i w USA w latach 60. i 70. XX wieku. Typowe dla kickboxingu techniki to m. in.: uderzenia pięścią (proste, sierpowe, haki, backfisty), kopnięcia (proste, boczne, okrężne, opadające, obrotowe, z wyskoku), kopnięcia kolanami. Trening rozwija umiejętności fizyczne jak: siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość, poczucie rytmu.

BOKS

sport polegający na walce jedynie przy użyciu pięści. Podstawowy element techniki w walce bokserskiej to ciosy (sierpowe, proste, haki), zadawane w przednie i boczne części głowy do linii uszu oraz powyżej pasa. Trening polega na pracy nad koordynacją, wytrzymałością siłowo-kondycyjną, refleksem, siłą oraz techniką, także przy pomocy urządzeń jak worki treningowe czy gruszki bokserskie.

KARATE

tradycyjne jest sztuką samoobrony, która wyodrębniła się z uprawianego w Japonii budo (sztuka wojenna). Najbardziej znanym i popularnym rodzajem tego sportu walki jest Karate kyokushin. W dosłownym tłumaczeniu oznacza dążenie do poznania prawdy. Cechą charakterystyczną kyokushin jest walka prowadzona według ściśle określonych reguł zapewniających bezpieczeństwo ćwiczących, ale pozwalająca również nabrać rzeczywistych umiejętności odpowiedniego reagowania w sytuacji atak – obrona.

KRAV MAGA

izraelski system samoobrony, opierający się na technikach maksymalnie prostych, a przez to skutecznych w działaniu. W języku hebrajskim oznacza „walkę wręcz”. Trening polega na nauce pchnięć i dźwigań, uderzeń i kopnięć na okolice gardła, oczu, potylicę, czy strefę krocza oraz na pracy nad wytrzymałością siłowo-kondycyjną oraz koordynacją ruchową. System skupia się na rzeczywistych sytuacjach, kontratakach i umiejętności realnej samoobrony.

MMA

mieszane sztuki walki, dyscyplina w której zawodnicy walczą za pomocą technik i taktyk sportowych zaczerpniętych z wielu różnych sztuk walki: boksu, zapasów, judo, kick-boxingu czy ju-jitsu. Można stosować wszelkiego rodzaju dźwignie, uderzenia, kopnięcia, rzuty, ciosy i duszenia.

ANIMAL FLOW

nowoczesny system treningowy, oparty o ćwiczenia kalisteniczne naśladujące sposoby poruszania się zwierząt. Zawiera w sobie elementy akrobatyki, Capoeiry i jogi, łącząc wszystko w płynny, taneczno-gimnastyczny ruch, tzw. flow. Praktykowanie tej wyjątkowej dyscypliny ma na celu wzmocnienie całego ciała, zwiększenie elastyczności, poszerzenie zakresu ruchu oraz poprawę sylwetki.

CROSSFIT

wytrzymałościowo-siłowy system treningowy, którego głównym celem jest holistyczny rozwój ogólnej sprawności fizycznej. Treningi skupiają się na poprawie sprawności układu sercowo – naczyniowo – oddechowego, wytrzymałości siłowej, gibkości, zwinności, szybkości i koordynacji ruchowej. Crossfit cechuje wysoka intensywność, zmienność i ruchy funkcjonalne z wykorzystaniem  ciężaru własnego ciała oraz sprzętu, m.in. sztang, kettli, piłek lekarskich, skrzyń, kółek gimnastycznych.

KALISTENIKA

trening siłowy oparty na ćwiczeniach z wykorzystaniem masy własnego ciała. Angażuje do pracy wszystkie partie mięśniowe, doskonale wpływa na cały organizm, wspiera koordynację ruchową i uczy panowania nad ciałem. Podstawowymi ćwiczeniami w treningu są pompki, podciągnięcia, przysiady, brzuszki. Kalistenikę możemy śmiało uznać za archetyp dzisiejszych treningów. Jej korzenie pochodzą ze starożytnych potęg – Grecji i Rzymu. Najlepszym przykładem siły i sprawności jaką można zyskać uprawiając kalistenikę są Spartanie, którzy wykorzystywali tą technikę, przygotowując się do walk. Kalistenikę w klubie prowadzą instruktorzy Ghetto Workout.

SPORTOWE INTRO

zajęcia przeznaczone dla osób, które nigdy nie ćwiczyły regularnie, miały dłuższą przerwę lub wracaja po kontuzji. Zajęcia mają na celu przygotowanie fizyczne uczestników, tak by mogli bezpiecznie trenować potem inne dyscypliny.

Close Menu
×