Treningi

NOWY NABÓR 2022

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozpocząć treningi sportów walki i innych dyscyplin z naszej oferty.

Pierwszy darmowy trening, szeroka oferta zajęciowa: Boks, Kickboxing, Muay Thai, Krav Maga, Samoobrona, Judo, Karate, Cross, Fight Ready, Aeroboxing, Mobility, Kalistenika, BJJ i MMA, profesjonalni trenerzy z pasją i doświadczeniem, autorskie metody treningowe, niepowtarzalny klimat.

Nie trzeba się zapisywać. Wystarczy przyjść i dołączyć do uniqalnej sportowej rodziny!

KICKBOXING

sport walki cechujący się wykorzystaniem uderzeń i kopnięć. Powstawał równolegle w Japonii i w USA w latach 60. i 70. XX wieku. Typowe dla kickboxingu techniki to m. in.: uderzenia pięścią (proste, sierpowe, haki, backfisty), kopnięcia (proste, boczne, okrężne, opadające, obrotowe, z wyskoku), kopnięcia kolanami. Trening rozwija umiejętności fizyczne jak: siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość, poczucie rytmu.

BOKS

sport polegający na walce jedynie przy użyciu pięści. Podstawowy element techniki w walce bokserskiej to ciosy (sierpowe, proste, haki), zadawane w przednie i boczne części głowy do linii uszu oraz powyżej pasa. Trening polega na pracy nad koordynacją, wytrzymałością siłowo-kondycyjną, refleksem, siłą oraz techniką, także przy pomocy urządzeń jak worki treningowe czy gruszki bokserskie.

MUAY THAI

tajski sport walki kładący nacisk na walkę w klinczu, rozgrywany wyłącznie w stójce, w formule full-contact. Na tle innych popularnych sportów walki wyróżnia się szerokiem użyciem uderzeń łokciami i kolanami, w których mechanika ruchu jest opracowana tak, by ciosy uzyskiwały maksymalną siłę. Boks tajski jest jedną z najpiękniejszych i najtwardszych dyscyplin sportów uderzanych.

KARATE

tradycyjne jest sztuką samoobrony, która wyodrębniła się z uprawianego w Japonii budo (sztuka wojenna). Najbardziej znanym i popularnym rodzajem tego sportu walki jest Karate kyokushin. W dosłownym tłumaczeniu oznacza dążenie do poznania prawdy. Cechą charakterystyczną kyokushin jest walka prowadzona według ściśle określonych reguł zapewniających bezpieczeństwo ćwiczących, ale pozwalająca również nabrać rzeczywistych umiejętności odpowiedniego reagowania w sytuacji atak – obrona.

KRAV MAGA

izraelski system samoobrony, opierający się na technikach maksymalnie prostych, a przez to skutecznych w działaniu. W języku hebrajskim oznacza „walkę wręcz”. Trening polega na nauce pchnięć i dźwigań, uderzeń i kopnięć na okolice gardła, oczu, potylicę, czy strefę krocza oraz na pracy nad wytrzymałością siłowo-kondycyjną oraz koordynacją ruchową. System skupia się na rzeczywistych sytuacjach, kontratakach i umiejętności realnej samoobrony.

MMA

mieszane sztuki walki, dyscyplina w której zawodnicy walczą za pomocą technik i taktyk sportowych zaczerpniętych z wielu różnych sztuk walki: boksu, zapasów, judo, kick-boxingu czy ju-jitsu. Można stosować wszelkiego rodzaju dźwignie, uderzenia, kopnięcia, rzuty, ciosy i duszenia.

BJJ 

brazylijski sport walki wywodzący się z jiu-jitsu, zapasów i judo, wyróżniający się naciskiem na walkę w parterze. Brazylijskie jiu-jitsu opiera się na chwytach. W tej dyscyplinie dominują dźwignie, duszenia oraz inne techniki dążące do unieruchomienia przeciwnika.

JUDO

Judo jest uszlachetnioną odmianą starej japońskiej sztuki walki. W stosunku do dawnych systemów walki judo jest znacznie bardziej łagodne, gdyż zostały wyeliminowane elementy mogące stanowić istotne zagrożenie dla zdrowia lub życia, takie jak uderzenia, kopnięcia.

AKROBATYKA 

dziedzina sportu polegająca na wykonywaniu ćwiczeń gimnastycznych wymagających szczególnej zręczności i poczucia równowagi. Treningi prowadzone są według specjalnego systemu, który szybko i skutecznie pozwala nauczyć się zarówno podstaw jak i  najbardziej zaawansowanych figur akrobatycznych. Nauka odbywa się poprzez zabawę i ciekawe wyzwania.

WEIGHTLIFTING

dyscyplina ciężkiej atletyki, polegająca na podnoszeniu przez zawodnika sztangi o określonej masie. Podnoszenie ciężarów wykonuje się dwiema technikami – rwaniem i podrzutem.

Rwanie polega na uniesieniu sztangi z pomostu bezpośrednio ponad głowę w przysiadzie i wyprostowanie pozycji z utrzymaniem ciężaru nad głową w prostych rękach. Zawodnicy wykonujący ten bój trzymają sztangę w tzw. szerokim uchwycie.

Podrzut jest bojem, w którym zawodnicy podnoszą (zarzucają) sztangę najpierw na klatkę piersiową, po czym następuje tzw. „wybicie góry”, czyli uniesienie sztangi ponad głowę.

CROSS

wytrzymałościowo-siłowy system treningowy, którego głównym celem jest holistyczny rozwój ogólnej sprawności fizycznej. Treningi skupiają się na poprawie sprawności układu sercowo – naczyniowo – oddechowego, wytrzymałości siłowej, gibkości, zwinności, szybkości i koordynacji ruchowej. Cross cechuje wysoka intensywność, zmienność i ruchy funkcjonalne z wykorzystaniem  ciężaru własnego ciała oraz sprzętu, m.in. sztang, kettli, piłek lekarskich, skrzyń, kółek gimnastycznych.

KALISTENIKA

trening siłowy oparty na ćwiczeniach z wykorzystaniem masy własnego ciała. Angażuje do pracy wszystkie partie mięśniowe, doskonale wpływa na cały organizm, wspiera koordynację ruchową i uczy panowania nad ciałem. Podstawowymi ćwiczeniami w treningu są pompki, podciągnięcia, przysiady, brzuszki. Kalistenikę możemy śmiało uznać za archetyp dzisiejszych treningów. Jej korzenie pochodzą ze starożytnych potęg – Grecji i Rzymu. Najlepszym przykładem siły i sprawności jaką można zyskać uprawiając kalistenikę są Spartanie, którzy wykorzystywali tą technikę, przygotowując się do walk. Kalistenikę w klubie prowadzą instruktorzy Ghetto Workout.

MOBILITY

zajęcia stworzone w celu rozwiązywania problemów całego ciała. Głównym celem jest zapobieganie kontuzjom, polepszenie mobilności i elastyczności mięśni, ścięgien, wieszadeł i stawów, a także zwiększenie możliwości ludzkiego ciała w życiu codziennym, rekreacji oraz sporcie

SPORTOWE INTRO

zajęcia przeznaczone dla osób, które nigdy nie ćwiczyły regularnie, miały dłuższą przerwę lub wracaja po kontuzji. Zajęcia mają na celu przygotowanie fizyczne uczestników, tak by mogli bezpiecznie trenować potem inne dyscypliny.

TRENINGI DLA SENIORÓW

Close Menu