Chcesz rozpocząć treningi boksu na własnych zasadach? Trenuj indywidualnie! Opieka profesjonalnego trenera, który w bezpieczny i efektywny sposób przeprowadza klienta przez wszystkie aspekty dbania o ciało i uprawiania danej dyscypliny sportowej, jest nieoceniona. Jakie są zalety indywidualnych treningów boksu? Dlaczego warto zdecydować się na taki rodzaj spotkań?

Indywidualne treningi boksu to nastawienie na Ciebie i Twoje możliwości

Ćwiczenie boksu sam na sam z trenerem przede wszystkim pozwala bardziej zmobilizować się do pracy. Podczas takiego spotkania nie ma szansy na to, by ukryć się w tłumie i odpuszczać sobie dokładne wykonywanie ćwiczeń. Dodatkowo, uwaga trenera skupiona wyłącznie na jednej osobie pozwala zapobiec nieodpowiedniemu wykonywaniu danych serii. Jest to szczególnie istotne na początku drogi, kiedy to należy pokazać osobie uczącej się, w jaki sposób ustawiać ciało i jakie dokładnie pozycje przyjmować, by nie zrobić sobie krzywdy. Poprawki wdrażane na bieżąco pozwalają wyrobić w sobie zdrowe nawyki treningowe i zapobiec kontuzjom.

Spersonalizowany plan treningowy to lepsze efekty

Indywidualnie rozpisany plan treningowy pozwala osiągać efekty w swoim własnym tempie. Zajęcia w grupie charakteryzują się uniwersalnym podejściem, które może nie przemawiać do każdego. W sporcie nie ma zasady, według której należy podążać, by osiągnąć sukces – każdy z uczestników treningów bokserskich ma inną budowę ciała, kondycję, występują też różnice wiekowe lub w poziomie zaawansowania. Prowadząc trening bokserski dla kilku, kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu uczestników instruktor musi niejako realizować pewien program zajęć. W takich okolicznościach trudno powtórzyć zagadnienia lub przejść do następnych, kiedy się tego potrzebuje. Czasem wymagane jest poświęcenie więcej czasu, by opanować prezentowane przez instruktora umiejętności, a innym razem można spędzić jedynie chwilę na danym zagadnieniu.

Dzięki indywidualnie opracowanym przez trenera harmonogramie ćwiczeń treningi boksu nie są nudne (podczas zajęć grupowych nierzadko zdarza się, że trzeba „poczekać” na to aż reszta uczestników opanuje dane ćwiczenia) lub stresujące (każdy przypadek, w którym trenującej osobie nie idzie tak dobrze jak kolegom z grupy, jest frustrujący i stresujący). Trudno zaprzeczyć temu, że jeśli na konkretne zagadnienia i ćwiczenia poświęca się dokładnie tyle czasu, ile potrzebuje się na perfekcyjne ich opanowanie, efekty są dużo lepsze niż kiedy „goni się” za materiałem.

Treningi personalne boks Wawer

Zapraszamy na indywidualne treningi boksu w Uniq Fight Club. Doświadczona kadra trenerska nauczy Cię wszystkiego od podstaw, a jeśli masz już doświadczenie w sportach walki – pozwoli Ci wejść na wyższy poziom sportowy.

Close Menu
×