Kalistenika

Możliwość wszechstronnego rozwoju wszystkich partii całego ciała z wykorzystaniem ćwiczeń znanych już starożytnym atletom stosuje kalistenika, w której nie jest potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt, aby wzmocnić swoje mięśnie i wyrzeźbić sylwetkę. Dzięki temu są przy tym stosowane standardowe ćwiczenia, które bez problemów można wykonywać na każdym poziome zaawansowania treningowego.

Na czym polega kalistenika?

Jest to sztuka kształtowania własnego ciała, z której bardzo chętnie korzystano przede wszystkim w czasach antycznych – chociażby legendarni wojownicy Sparty w taki sposób przygotowali swoje ciała do wysiłku na placu boju. Dzisiaj mamy nieco inne potrzeby, jednak z wykorzystaniem podobnych technik można wyglądać podobnie imponująco, jak na posągach greckich bogów. W tym celu stosowane są różne odmiany pompek, podciągnięć czy brzuszków, dzięki którym z masą własnego ciała można zdziałać wielkie efekty.

Co można zyskać poprzez kalistenikę?

To świetne rozwiązanie dla osób, które przede wszystkim chcą uzyskać efektowną, estetyczną sylwetkę, dobra koordynację ruchową i utrzymywać swoje ciało w świetnej kondycji. Jednocześnie przy tym nie będą nadmiernie rozbudowywać masy mięśniowej, a specyfika tych treningów sprawia, że nasi instruktorzy bardzo szybko nauczą podstawowych wzorców, dzięki którym będziesz mógł rozwijać swoją sylwetkę. Uczęszczając na treningi kalisteniki możesz też pracować nad kontrolą nad własnym ciałem.

Inne udogodnienia w trakcie zajęć

Nasze treningi dostosowane są do osób na różnym poziomie zaawansowania, zarówno tych, którzy mają już pewne doświadczenie w kształtowaniu swojej sylwetki, jak i osób, które tę przygodę dopiero rozpoczynają. Przekonać się o tym wszystkim można na pierwszych, darmowych zajęciach, w trakcie których poznasz naszych instruktorów, ich metody szkoleniowe, specyfikę treningów, a także inne osoby, które również mają podobne zainteresowania i cele. Przyjdź i przekonaj się, czy kalistenika jest również najlepszą opcją dla Ciebie!

Close Menu
×