MUAY THAI

Domeną naszego klubu jest przeprowadzanie zajęć z różnego rodzaju sportów walki. W ostatnim czasie nasza propozycja została wzbogacona między innymi o MUAY  THAI. Wszystkie sesje prowadzone są przez niezwykle doświadczonych i  wykwalifikowanych trenerów, co daje pewność znakomitego przygotowania oraz  ogromnej dawki przekazanej wiedzy. Doskonale wyposażona hala sportowa  powoduje, że każdy z uczestników zajęć ma stworzone bardzo dobre warunki do rozwijania swoich umiejętności.

MUAY THAI – co to?

MUAY YHAI to tajska odmiana boksu, która zezwala na używanie podczas walki nie tylko pięści, ale również stóp, łokci i kolan. Walki są rozgrywane w klasycznym ringu z podziałem na kategorie wagowe. Sport ten jest bardzo widowiskowy, co sprawia, że cieszy się rosnącym zainteresowaniem nie tylko wśród zawodników, ale i  zawodniczek.

Ring, w którym odbywają się walki może mieć dwa rozmiary, jest to uzależnione przede wszystkim od wagi zawodników. Podczas rozgrywki stosuje się niskie kopnięcia, walkę w zwarciu, blokowanie przeciwnika nogami, przechwyty nóg oraz uniki. Walka składa się z 4 rund po 2 minuty każda. Ostateczne zwycięstwo jest  orzekane przez sędziów, a rozstrzygnięcie może nastąpić wskutek przewagi punktowej, nokautu lub stwierdzenia znacznej przewagi jednego z zawodników.

Spróbuj nowego rodzaju sportu!

MUAY THAI to bardzo wymagający sport, a najlepiej ocenianymi zawodnikami są osoby, które stosują dynamiczne kopnięcia oraz statyczny styl walki. Między innymi dlatego tak kluczowe jest, aby od samego początku zapoznać się z właściwą techniką oraz ćwiczyć różnego rodzaju nawyki, które mogą zostać powtórzone podczas rozgrywki. Tylko w ten sposób możliwe będzie odniesienie sukcesu w tej szczególnej odmianie boksu.

Zachęcamy do rozpoczęcia swojej przygody z MUAY THAI właśnie w murach naszego klubu sportowego! Gwarantujemy indywidualne podejście oraz pełen profesjonalizm podczas pracy, który daje gwarancję zauważalnych postępów już po przeprowadzeniu zaledwie kilku sesji treningowych.

Close Menu
×