Weightlifting

Weightlifting to bardzo popularna technika podnoszenia ciężarów, która wpływa na rozwój różnych mięśni człowieka. Dzięki synchronizacji siły, dynamiki oraz techniki wykonania odznacza się szczególnym urokiem oraz zainteresowaniem nie tylko wśród osób trenujących, ale coraz częściej także wśród widzów. Trening Weightlifting poprawia zdrowie oraz samopoczucie, wzmacnia wytrzymałość psychiczną, a co istotne, zapewnia wyrzeźbioną i wysportowaną sylwetkę, której nie sposób się wstydzić. Bardzo istotne jest, że prowadzone przez nas treningi poprawiają mobilność w poszczególnych stawach, a także kształtują wiele cech motorycznych, takich jak siła, szybkość, moc, koordynacja, dynamika czy też równowaga. Wszystko to sprawia, że trening Weightlifting może być doskonałym ćwiczeniem ogólnorozwojowym.

Co oferujemy?

W ramach prowadzonych działań zajmujemy się trenowaniem Weightliftingu. Nasi niezwykle doświadczenie instruktorzy dbają o bezpieczeństwo podczas zajęć, a także o możliwie najszybsze postępy czynione przez każdego z podopiecznych. Nasz bogato wyposażony klub sportowy posiada wszystkie niezbędne akcesoria i przyrządy wspomagające codzienną pracę na zajęciach. Kluczowe w trenowaniu Weightliftingu jest indywidualne podejście do każdego z uczestników. Niektóre osoby są bardziej, inne mniej doświadczone. Część podopiecznych przyswaja wiedzę szybciej, natomiast pozostali potrzebują więcej czasu na wypracowanie właściwej techniki. W naszym klubie stawiamy przede wszystkim na trening zgodnie z indywidualnymi preferencjami i umiejętnościami każdej z osób.

Co trenujemy?

Weightlifting nie jest pojedynczym ćwiczeniem, a raczej serią ćwiczeń, na które składa się między innymi przysiad ze sztangą, przysiad rwaniowy ze sztangą nad głową, rwanie z biodra, wybicie rwaniowe, wybicie góry na unik, wyciskopodrzut, a także wyciskopodrzut na nożyce. Dopiero opanowanie wszystkich tych elementów zapewnia właściwy trening Weightliftingu.

Zapraszamy także do zapoznania się z innymi dyscyplinami trenowanymi w naszym klubie!

Close Menu