Grafik

DOŁĄCZ DO NAS!

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozpocząć treningi sportów walki i innych dyscyplin z naszej oferty.

Pierwszy darmowy trening, szeroka oferta zajęciowa: Boks, Kickboxing, Muay Thai, Krav Maga, Samoobrona, Grappling, Judo, Karate, Cross, Trening motoryczny,  Mobility, BJJ i MMA, profesjonalni trenerzy z pasją i doświadczeniem, autorskie metody treningowe, niepowtarzalny klimat.

Nie trzeba się zapisywać. Wystarczy przyjść przed wybranymi zajęciami i wypełnić klubowy formularz. Dołącz do sportowej rodziny Uniq Fight Club!

 

AKTUALNY GRAFIK

KICKBOXING

sport walki cechujący się wykorzystaniem uderzeń i kopnięć. Powstawał równolegle w Japonii i w USA w latach 60. i 70. XX wieku. Typowe dla kickboxingu techniki to m. in.: uderzenia pięścią (proste, sierpowe, haki, backfisty), kopnięcia (proste, boczne, okrężne, opadające, obrotowe, z wyskoku), kopnięcia kolanami. Trening rozwija umiejętności fizyczne jak: siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość, poczucie rytmu.

BOKS

sport polegający na walce jedynie przy użyciu pięści. Podstawowy element techniki w walce bokserskiej to ciosy (sierpowe, proste, haki), zadawane w przednie i boczne części głowy do linii uszu oraz powyżej pasa. Trening polega na pracy nad koordynacją, wytrzymałością siłowo-kondycyjną, refleksem, siłą oraz techniką, także przy pomocy urządzeń jak worki treningowe czy gruszki bokserskie.

MUAY THAI

tajski sport walki kładący nacisk na walkę w klinczu, rozgrywany wyłącznie w stójce, w formule full-contact. Na tle innych popularnych sportów walki wyróżnia się szerokiem użyciem uderzeń łokciami i kolanami, w których mechanika ruchu jest opracowana tak, by ciosy uzyskiwały maksymalną siłę. Boks tajski jest jedną z najpiękniejszych i najtwardszych dyscyplin sportów uderzanych.

KARATE

tradycyjne jest sztuką samoobrony, która wyodrębniła się z uprawianego w Japonii budo (sztuka wojenna). Najbardziej znanym i popularnym rodzajem tego sportu walki jest Karate kyokushin. W dosłownym tłumaczeniu oznacza dążenie do poznania prawdy. Cechą charakterystyczną kyokushin jest walka prowadzona według ściśle określonych reguł zapewniających bezpieczeństwo ćwiczących, ale pozwalająca również nabrać rzeczywistych umiejętności odpowiedniego reagowania w sytuacji atak – obrona.

KRAV MAGA

izraelski system samoobrony, opierający się na technikach maksymalnie prostych, a przez to skutecznych w działaniu. W języku hebrajskim oznacza „walkę wręcz”. Trening polega na nauce pchnięć i dźwigań, uderzeń i kopnięć na okolice gardła, oczu, potylicę, czy strefę krocza oraz na pracy nad wytrzymałością siłowo-kondycyjną oraz koordynacją ruchową. System skupia się na rzeczywistych sytuacjach, kontratakach i umiejętności realnej samoobrony.

MMA

mieszane sztuki walki, dyscyplina w której zawodnicy walczą za pomocą technik i taktyk sportowych zaczerpniętych z wielu różnych sztuk walki: boksu, zapasów, judo, kick-boxingu czy ju-jitsu. Można stosować wszelkiego rodzaju dźwignie, uderzenia, kopnięcia, rzuty, ciosy i duszenia.

BJJ 

brazylijski sport walki wywodzący się z jiu-jitsu, zapasów i judo, wyróżniający się naciskiem na walkę w parterze. Brazylijskie jiu-jitsu opiera się na chwytach. W tej dyscyplinie dominują dźwignie, duszenia oraz inne techniki dążące do unieruchomienia przeciwnika.

JUDO

Judo jest uszlachetnioną odmianą starej japońskiej sztuki walki. W stosunku do dawnych systemów walki judo jest znacznie bardziej łagodne, gdyż zostały wyeliminowane elementy mogące stanowić istotne zagrożenie dla zdrowia lub życia, takie jak uderzenia, kopnięcia.

GRAPPLING

Grappling to dziedzina sportów walki walki, w której zabronione są uderzenia. Cała rywalizacja skupia się na walce na chwyty w bliskim kontakcie. Podstawowymi narzędziami grapplingu są dźwignie i duszenia. Grappling jest bardzo ważnym elementem gry parterowej w mieszanych sztuk walki.

SAMOOBRONA DLA DZIECI

Nauka samoobrony od podstaw, w systemie szkoleniowym, który koncentruje się na rzeczywistych sytuacjach, kontratakach, skutecznej neutralizacji napastnika.

FIGHT KIDS

To ogólnorozwojowe treningi dla dzieci, łączące elementy boksu i kickboxingu, idealne na start przygody ze sportem. Są skierowane do najmłodszych adeptów sztuk walki, dlatego trenerzy dobierają ćwiczenia tak, aby trening był maksymalnie bezpieczny i atrakcyjny dla dzieci.
 

AKROBATYKA 

dziedzina sportu polegająca na wykonywaniu ćwiczeń gimnastycznych wymagających szczególnej zręczności i poczucia równowagi. Treningi prowadzone są według specjalnego systemu, który szybko i skutecznie pozwala nauczyć się zarówno podstaw jak i  najbardziej zaawansowanych figur akrobatycznych. Nauka odbywa się poprzez zabawę i ciekawe wyzwania.

CROSS

wytrzymałościowo-siłowy system treningowy, którego głównym celem jest holistyczny rozwój ogólnej sprawności fizycznej. Treningi skupiają się na poprawie sprawności układu sercowo – naczyniowo – oddechowego, wytrzymałości siłowej, gibkości, zwinności, szybkości i koordynacji ruchowej. Cross cechuje wysoka intensywność, zmienność i ruchy funkcjonalne z wykorzystaniem  ciężaru własnego ciała oraz sprzętu, m.in. sztang, kettli, piłek lekarskich, skrzyń, kółek gimnastycznych.

TRENING MOTORYCZNY

Trening motoryczny jest długofalowym planem rozwoju zawodnika, który polega na poprawie jego podstawowych zdolności motorycznych. Trening tego typu ma za zadanie poprawić, takie kwestie jak stabilność, szybkość, siłę, skoczność, zwinność i koordynację. Odpowiednio wypracowane parametry efektywnie przekładają się na uprawianą dyscyplinę. Zajęcia te są doskonałym uzupełnieniem dla treningów sportów walki.

MOBILITY

zajęcia stworzone w celu rozwiązywania problemów całego ciała. Głównym celem jest zapobieganie kontuzjom, polepszenie mobilności i elastyczności mięśni, ścięgien, wieszadeł i stawów, a także zwiększenie możliwości ludzkiego ciała w życiu codziennym, rekreacji oraz sporcie

Close Menu
×